Hogy ne romoljon el... a szárítógép
Ki örül annak, ha elromlik a szárítógépe? A jó hír az, hogy Te is tehetsz azért, hogy ne romoljon el!
Első tanácsunk: biztosíts jó szellőzést a készüléknek!
Fontos, hogy jól szellőző helyiségbe helyezd a szárítógépet, hiszen az a működéséhez az adott helyiség levegőjét használja. Figyelj arra is az elhelyezésnél, hogy ne legyen túl meleg. A hőmérséklet 18 és 23 Celsius fok között a megfelelő ott, ahol a szárítógép üzemel.
Második tanácsunk: tisztítsd a szűrőket!
Ha a szűrők az ajtóban és a hőcserélő előtt eltömődnek, akkor a gép nem fog tudni hatékonyan szárítani, mert nem jön létre a kondenzáció. Így nedvesek maradnak a ruhák a program végén, te pedig elégedetlen leszel a gép teljesítményével. Lehetséges, hogy ez nem is a szárítógép hibája? Minden szárítás után tisztítsd meg a szűrőket! Ha így teszel, a készüléked meghálálja, kiváló szárítással.
Harmadik tanácsunk: annyi ruhát tegyél a gépbe, amennyit a használati útmutató javasol! Se többet, se kevesebbet.
Ha túl sok ruhát teszel bele, nem fog tudni rendesen szárítani, és nedvesek maradnak a ruhák a program végén. Ha viszont túl kevés ruhát teszel bele, a gép nem tudja pontosan beállítani a szárítási időt, és ezért nem fog jól szárítani.
Még egy extra javaslat: mindig használj öblítőszert a szárítás előtt, a mosás során!
Az öblítő használata megakadályozza, hogy a ruha statikusan feltöltődjön a súrlódás hatására. Vagyis az öblítő antisztatizál. A statikusan feltöltődött ruhát nem tudja érzékelni a szárítógép, nem tudja megmérni az elektromos vezetőképességét, és nem tudja hozzá beállítani a szárítási időt. Így a ruha megint csak nem fog rendesen megszáradni. A centrifugális mosás során a szárítógép is gyorsabb és takarékosabb lesz.
Mit is tehetünk még? A használati útmutató! Forgassuk bátran, akkor biztosan nem főz le az okos masinánk!